Operácia kŕčových žíl laserom: Všetko čo vás o nej zaujíma
Odstránenie kŕčových žíl laserom je dnes veľkým hitom už aj u nás na Slovensku. Čo by ste mali vedieť pred tým, ako si ľahnete pod laser? V podstate toho nie je veľa. Väčšina práce totiž ostane na lekároch, ktorý vám budú kŕčové žily odstraňovať, no nejaké tie základné informácie sa vám určite predsa len zídu. Zídu sa vám prevažne vtedy, keď sa ešte len rozhodujete, aký typ zákroku podstúpiť. Každý nich má totiž svoje výhody aj nevýhody a každý z nich je zároveň pre niekoho vhodný a pre niekoho naopak, nie úplne najlepší.
Cena laserového odstránenia kŕčových žíl
Keď si pozriete cennik odstranenia krcovych zil laserom, je dosť možné, že tento nápad veľmi rýchlo zavrhnete. Kým klasický chirurgický zákrok, pri ktorom vás čaká anestézia, nejaké tie jazvy na nohách a pomerne dlhá rekonvalescencia, vám preplatí vaša zdravotná poisťovňa, operácia laserom vás bude stáť od nejakých päťsto eur vyššie. Takáto investícia však má svoje plusy, na ktoré by ste mali nepochybne myslieť.
Plusy laserovej metódy
V prvom rade nebudete musieť podstupovať anestéziu, a to ani lokálnu. V rade druhom vám na nohách neostanú žiadne jazvy, len mikroskopické vpichy, ktoré sa časom úplne zahoja. Rekonvalescencia trvá len niekoľko dní. V podstate môžete hneď potom, ako vám nefunkčné žily zalepia laserom, vstať a odísť späť do práce. Pri odstránení kŕčových žíl laserom dokonca nemusíte nosiť ani kompresné pančuchy, takže zákrok môžete pokojne absolvovať aj pred tým, ako pôjdete na dovolenku k moru.
Nič nie je dokonalé
Hlavným a v podstate asi i jediným mínusom laseru je, že ide o pomerne novú metódu odstraňovania kŕčových žíl. Vo zahraničí to možno už až tak neplatí, no u nás na Slovensku nepochybne. Pri výbere kliniky by ste si preto mali dôkladne všímať, aké skúsenosti s laserom majú tamojší lekári. Predsa len, byť pokusným zajacom, sa vám asi nechce.